سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد + پرسش پاسخ

اگر به دنبال درمان سریع و موثر رفع موهای زائد خود هستید از دستگاه لیزر دایود استفاده نمایید. فواید استفاده از دستگاه‌های لیزر بسیار است از جمله اینکه شما با  این روش در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کنید. این روش روشی دائمی می‌باشد و شما به مرور بعد از انجام شاهد کاهش رشد موهای زائد خود می‌باشید. بسیاری از روش‌های موجود برای از بین بردن موهای زائد همراه با درد هستند اما شما با استفاده از لیزر موهای زائد یک روش بدون درد را تجربه کرده‌اید. در نهایت باید گفت برای لیزر به مراکز معتبردارای مجوز بهداشتی که زیر نظر پزشک متخصص پوست اداره می شوند مراجعه نمایید. 

آیا زنان باردار می‌توانند از روش لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند ؟

زنان باردار بهتر است از این روش استفاده نکنند . البته اشعه ی لیزر از ریشه ی مو پایین تر نمی رود ولی به دلیل احتمال استرس در هنگام انجام لیزر توصیه نمی شود.

عوارض استفاده از لیزر موهای زائد چیست؟ 

عوارض خاصی ندارد تنها ممکن است کمی سطح پوست شما قرمز و متورم شود و یا کمی احساس درد در آن ناحیه داشته باشید که هر دو مورد موقتی است.  

نکاتی که باید قبل از انجام لیزر به آن توجه کرد؟ 

از دارو های لایه بردار که پوست را نازک می‌کنند به مدت دو ماه قبل لیزر دایود استفاده نکرده باشید. یک روز قبل از لیزر سطح پوست کاملا با ژیلت اصلاح کنید. از برنزه کردن با آفتاب یا سولاریوم قبل از لیزر خودداری شود. از یک ماه قبل از روش‌هایی مانند اپیلاسیون برای رفع موهای زائد خود استفاده نکنید. در صورت استفاده از داروهای از هرگونه دارو با پزشک خود قبل از انجام لیزر مشورت کنید. 

برای اینکه لیزر جواب دهد باید چند جلسه رفت؟

برای جوابدهی بهتر لیزر باید تا 8 جلسه به  صورت مداوم در فاصله زمانی 45 روزه انجام گیرد و برای  اینکه ضخامت و تراکم مو کاهش یابد می‌توان تعداد جلسات را تا رسیدن به سطح دلخواه ادامه داد. 

بعد از انجام لیزر نیز باید مراقبت‌هایی انجام بدهید و روی موضع هر سه ساعت کرم زینک را تکرار کنید. 

دکمه بازگشت به بالا